„Szeged és a popkultúra” címmel tartott közös előadást Budapesten április 21.-én Ónodi Árpád, a Rocktár vezetője és Darvasi Líviusz szegedi rendezvényszervező.
A világ egyik legkülönlegesebb zenei klubjában, az A38-as hajón tartott előadás a Cseh Tamás Program zenei menedzsment alprogramja keretein belül valósult meg.
A „Backstage workshop” fantázianevű rendezvénysorozaton az ország vezető rádiósai, producerei, zenei szakemberei és klubvezetői számolnak be tapasztalatikról és a mai magyar könnyűzenei helyzetről. Az előadást élő internetes közvetítésen is követhették a téma iránt érdeklődők.
A kimagasló szakmai jelentőséggel bíró fórumra meghívott Ónodi Árpád megtisztelőnek tartotta a lehetőséget és a visszajelzések alapján sikerült "újat mondania" hallgatóságának. Örömmel mutatta be Szeged vonzáskörzetének jelenleg legnagyobb koncertklubját, a kiskunfélegyházi Rocktár Élőzenei Bázist. A klubot üzemeltető Plain-Rock Egyesület példáján keresztül városa pezsgő kulturális, civil és könnyűzenei oktatási életet méltatta az előadó. Külön kitért az egykori Rocktár tanítványok szakmai sikereire, akik közül ma többen híres zenekarok stábjában járják az országot. A főleg nagyvárosi és budapesti szakemberekből álló helyszíni hallgatóságot az nyűgözte le a legjobban, ahogyan a Rocktár feszített önkéntes munkával kilenc éve megszületett és fejlődik, ahogy a szerény anyagi körülmények ellenére maximális szakmaiságra törekszik a személyzet és az oktatók, valamint ahogy a klubot közönsége és fellépői megvédték az egykori többszörös bezáratási kísérletektől.
Az előadást követő szakmai beszélgetésen hamar kiderült, hogy a kezdeti közönség élő közösségé válását kitűnően szemlélteti a Rocktár története és egyedi működési formája. Nagy érdeklődés övezte továbbá a klubvezető lélektani elemzését, amely a vidéki közönség a nagyvárositól teljesen eltérő koncertlátogatási szokásiról, a klubjához és kedvenc zenekaraihoz tanúsított példás, gyakran több generációt is átívelő hűségéről szólt, amely rendkívül erős közösségformáló hatással bír.